Sposoby na pozbycie się zbędnych kilogramów

Niedługo nadejdzie wyczekiwane przez nas lato, temperatury w końcu wrócą do normalnych. Nie będziemy musieli nosić grubych kurtek i wysokich ciepłych butów. A jak to bywa w lato dobrze by było zadbać o sylwetkę i pozbyć się paru zbędnych kilogramów. Bo okres zimowo-wiosenny to idealny okres do treningu. Oczywiście temperatury są trochę małe ale w takich trenuje się lepiej, mówię tutaj o aktywnościach na powietrzu. Jedyną wymówką może tutaj być śnieg, który leży na chodnikach i trudno się po nim np. biega. Sposobów na zwiększenie aktywności fizycznej i uprawiania sportów poza okresem letnim jest praktycznie tyle wystarczy tylko chcieć i mieć zapał. Parę z nich postaram się tutaj wymienić.

Bieganie – Oczywiście jeden z najprostszych i najbardziej pospolitych sposobów na zrobienie kondycji i utrzymanie formy. Wystarczy nam do tego sportowy strój i buty. Trasa i jej długość zależy tylko od nas, możemy biegać praktycznie wszędzie. Bieganie bardzo dobrze wpływa na postawę i kondycje fizyczną. A po bieganiu jak podczas uprawiania innych sportów wytwarzają się lubiane nam endorfiny czyli hormon szczęścia.

bieganie zimą

 

Siłownia – Tutaj potrzebujemy tylko karnetu i samo zaparcia, zajęcia na siłowni to bardzo dobry sposób na nabranie siły i wyrzeźbienie naszej sylwetki. Możemy tam nawiązać wiele nowych znajomości, które pomogą nam w osiągnięciu naszego celu. Ponadto na każdej siłowni znajdziemy profesjonalnych trenerów, którzy zrobią nam plan ćwiczeń i rozpiszą dietę. Dobrze jest mieć takiego trenera także do kontrolowania i pokazania czy dobrze wykonujemy ćwiczenia i używamy sprzętu.

hantle

 

Pływanie – Chodzenie na basen jest także świetnym sposobem na zajęcie w zimowe dni. Woda potrafi szybko wyciągnąć z nas zbędne kilogramy i trochę pomęczyć. Przy okazji doszkolimy się w naszym pływaniu i przygotujemy na wakacje!
pływak