Powiększanie piersi

Powiększanie piersi to obecnie jeden z najbardziej popularnych zabiegów, jakie oferuje chirurgia plastyczna. To oferta skierowana do pań, które posiadają kompleksy związane z wielkością piersi, ich deformacją lub np. faktem, że jedna z nich jest innej wielkości niż druga. Interwencja chirurga powoduje, że piersi zyskują pełny wygląd i właściwe położenie, co wpływa na samopoczucie i kwestie psychologiczne związane ze zdrowiem pacjentek.

Powiększanie piersi jako zabieg inwazyjny
Chirurgiczna interwencja w postaci zabiegu powiększania piersi polega na wprowadzeniu implantów. Składają się one z silikonowej torebki wypełnionej żelem lub roztworem soli fizjologicznej. Mają okrągły kształt lub przypominają łzę. Istnieje szeroka gama implantów, różniąca się kształtem i rozmiarami, w zależności od potrzeb pacjentek i oczekiwanych rezultatów.
Pacjentki z implantami piersi wskazują, że na co dzień, w dotyku, sztuczne piersi nie różnią się znacząco od prawdziwych. O ile powiększenie nie jest duże, to również osoby postronne mogą nie zauważyć efektu silikonu.

Zabieg i jego przebieg
Zanim kobieta zdecyduje się na zabieg powiększania piersi konieczne jest przeprowadzenie serii badań, które potwierdzają jej stan zdrowia. Wiąże się to z koniecznością przeprowadzenia podstawowych badań, takich jak badania krwi itp. To konieczne, ponieważ chirurg, który przeprowadza operację upewnia się, że stan zdrowia pacjentki pozwala na uniknięcie niebezpiecznych powikłań lub skutków ubocznych operacji. Lekarz omawia również z pacjentką jak wygląda sam zabieg, na czym polega, jak długi jest okres powrotu do zdrowia i jakie mogą być skutki uboczne. Dzięki temu każda kobieta ma świadomość na co się decyduje i jakie są realia, związane z interwencją chirurgiczną.

Więcej dowiesz się na https://www.christofferingves.pl/pl/powiekszanie-piersi-warszawa

Chirurg wykonuje rysunek przed dokonaniem zabiegu. W ten sposób pokazuje jak będzie finalnie wyglądać każda pierś, gdzie i na jakiej wysokości będzie się znajdować oraz jaki będzie jej kształt. Dobiera rodzaj i wielkość implantów i podejmuje decyzje w zakresie umieszczenia ich w ciele, w zależności m.in. od budowy fizycznej pacjentki. Wpływ na to ma ilość tkanki piersiowej i fakt czy np. pacjenta chce w przyszłości wykonywać ćwiczenia fizyczne.

Każda kobieta posiada własne oczekiwania co do idealnego wyglądu piersi. Czasami są one możliwe do osiągnięcia w wyniku interwencji chirurga, a czasami nie. Warto te kwestie omówić z lekarzem, zanim podejmie się decyzje o zabiegu. Tym samym uniknie się nieprzewidzianych skutków operacji, które nie będą dawały powodu do satysfakcji.