Masaż jako sposób na codzienny stres

Wstaje nowy dzień. Budzisz się i niemal od razu Twoje myśli wypełnia nawał spraw do załatwienia. Często już od rana czujesz się przytłoczony ich ilością i wiesz, że to będzie kolejny dzień, który minie w biegu, a po nim nadejdzie kolejny i kolejny. To właśnie błędne koło dzisiejszego trybu życia – masa odpowiedzialności i obowiązków, które muszą być zrobione na „teraz”, co niekoniecznie nastraja Cię pozytywnie do działania. Egzystowanie przez dłuższy czas w tym trybie może mieć wiele skutków ubocznych, takich jak np. spadek motywacji, pogorszenie stanu zdrowia czy wypalenie zawodowe.

Bardzo ważne jest by codziennie, bez względu na okoliczności, wygospodarować choćby chwilę tylko dla siebie. Nie ma znaczenia czy będzie to wspólny spacer z najbliższymi, wizyta w kinie lub teatrze, czy relaks z książką na parkowej ławce – ważne by chwila ta dała nam odrobinę przyjemności i pozwoliła zapomnieć, choć na moment o czekających nas obowiązkach.

Na pierwszy rzut oka to zadanie może wydawać się banalne, jednak jak się okazuje czasami ciężko się przełamać by poświęcić czas tylko sobie, gdy jest przecież jeszcze tyle rzeczy do zrobienia. Nawet gdy się to uda i zasiądziemy w końcu z książką w przysłowiowym bujanym fotelu, to nie lada sztuką jest wyciszyć się i wypchnąć z głowy codzienne sprawy. Często nie jesteśmy w stanie uciszyć tych natrętnych, powracających myśli i w pełni (lub w ogóle) cieszyć się wygospodarowaną chwilą relaksu. Na szczęście jest to sztuka, której można się nauczyć.

Próby zdystansowania się od przytłaczającej nas ilości obowiązków i odpowiedzialności z pewnością ułatwiają różnorakie techniki medytacyjne oraz profesjonalny masaż Toruń słynie z kilku profesjonalnych gabinetów relaksacyjnych, które prócz masaży tradycyjnych, wykonują coraz częściej wciąż mało popularny w Polsce, hawajski masaż Lomi Lomi. Ten rodzaj zabiegu to uczta dla zmysłów – masaż wykonuje się w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, w towarzystwie aromatycznych olejków i kadzideł oraz nastrojowej hawajskiej muzyki. Potęguje to uczucie odprężenia i prowadzi do swoistego oczyszczenia się ze zmartwień, zarówno ciała, jak i ducha masowanego.