Jakie krzesełko do karmienia wybrać

Dzieci rosną bardzo szybko. Pierwsze miesiące, gdy niemowlęta na przemian śpią i piją mleko, a do zabawy wystarczają im maty edukacyjne, szybko mijają. Dziecko potrzebuje coraz więcej ruchu, zaczyna raczkować i silnie reaguje na wszelkie zewnętrzne bodźce. Jednocześnie jest to czas, gdy należy rozszerzyć dietę dziecka o produkty stałe. Idealnym pomocnikiem będą krzesełka do karmienia.

Zalety posiadania krzesełka do karmienia
Wiele osób jest zdania, że krzesełka do karmienia nie są niezbędne i można świetnie poradzić sobie bez nich np. używając do karmienia leżaczka. Jak najbardziej można próbować różnych metod, jednak krzesełko do karmienia posiada wiele zalet i znacznie ułatwia zadanie. Rodzice mają pewność, że dziecko siedząc na krzesełku jest bezpieczne i nie przewróci się, gdy coś rozproszy jego uwagę. Dziecku również łatwiej skupić się na jedzeniu, które znajduje się na tacce postawionej tuż przed nim. Ma ułatwiony dostęp do jedzenia, może samodzielnie je brać w rączki, oglądać, zjadać albo odkładać. Podejmuje pierwsze samodzielne decyzje.

Jakie krzesełko wybrać?
Na rynku istnieje wiele różnych modeli krzesełek do karmienia, a ich producenci prześcigają się w wyliczaniu zalet poszczególnych modeli. Przy wyborze krzesełka dla swojej pociechy warto kierować się osobistymi potrzebami i preferencjami. Dobre krzesełko powinno spełniać kilka wymogów:
– stabilny stelaż,
– szelki – najlepiej pięciopunktowe z pasem do zapięcia między nóżkami,
– antypoślizgowe nóżki,
– regulacja wysokości siedziska i podnóżka,
– profilowany blat, który zapobiega wypadaniu jedzenia poza krawędź,
– powierzchnia z tworzywa łatwego do czyszczenia.

Krzesełko z udogodnieniami
Wiele krzesełek posiada również dodatkowe funkcje, które są doceniane przez większość rodziców. Jednym z popularnych rozwiązań są krzesełka 2 w 1, które w prosty sposób można zmienić w stolik z krzesełkiem dla nieco starszego dziecka. Innym wielofunkcyjnym rozwiązaniem są krzesełka z opcją bujanego leżaczka. Dla rodziców ceniących długofalowe rozwiązania proponowane są solidne, drewniane krzesełka, które rosną wraz z dzieckiem.

Wybór najlepszy dla dziecka
Niezależnie od tego czy będą to maty edukacyjne, krzesełka do karmienia czy rowerki biegowe, rodzice zawsze powinni kierować się wyborem sprzętu nie tylko modnego, lecz przede wszystkim bezpiecznego. Nawet najpiękniejsze rowerki dla dzieci mogą być niebezpieczne, o ile dziecko nie będzie korzystało z kasku. Podobnie krzesełka do karmienia powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów i posiadać odpowiednie certyfikaty.