Hotel na wakacje z dzieckiem – na co zwracać uwagę, by obyło się bez chorób i alergii?

Sezon letni powoli się zbliża i każdy z nas układa plany na wakacje. Sprawa nieco komplikuje się, gdy w grę wchodzi urlop z naszymi pociechami. Jako rodzice chcemy, aby hotel, w którym spędzimy tych kilka nocy, był jak najlepszy. Jednak co to znaczy „najlepszy”?

Wybierając się na wakacje do Trójmiasta, Zakopanego czy na Mazury, musimy pamiętać, że wyjazdy rodzinne rządzą się własnymi prawami i podczas wybierania hotelu, trzeba zwracać uwagę na kilka szczegółów, tak, aby naszym dzieciom nic nie zagrażało i aby podczas wyjazdu nie rozchorowały się. Jak to zrobić?

Przedstawiamy Wam cechy, jakie powinien posiadać idealny hotel na wakacje z dzieckiem:

pokój twin w Hotelu Hanza w Gdańsku

Czysty obiekt, a więc hol, pokoje i miejsca wspólne

O tym chyba nie musimy nikomu przypominać – czystość w hotelu to podstawa. Zwłaszcza, gdy odwiedzamy go wraz z maluchami. Zalegający na półkach czy pod łóżkami kurz to w dzisiejszych czasach kategoryczna dyskwalifikacja dla obiektu noclegowego. Alergie czyhają na tak młode i jeszcze nieuodpornione organizmy niemalże z każdej strony, dlatego jeśli tylko zauważymy, że nasz pokój nie jest dostatecznie czysty – nie wahajmy się poinformować o tym fakcie obsługi. W najgorszym wypadku – zmieńmy miejsce. Zdrowie naszych pociech powinno być dla nas najważniejsze.

Restauracja ze zdrowym jedzeniem lub catering z zestawami dla dzieci

Bardzo dobrą opcją jest wybranie hotelu, przy którym istnieje dobra restauracja z wartościowym jedzeniem. Nie tylko zaoszczędzi nam to sporo czasu podczas urlopu, który musielibyśmy tracić na poszukiwania „na mieście” odpowiedniego miejsca, w którym zjemy obiad czy kolację, ale również pozwoli na zadbanie o prawidłowe odżywianie naszych maluchów podczas wyjazdu. Warto pamiętać, że jedzenie z drugiego końca Polski może w różny sposób zadziałać na układ pokarmowy naszych dzieci. Nie poleca się odwiedzać sezonowych barów – na przykład kilkumiesięcznych smażalni ryb nad morzem.

Idealnym przykładem dobrego połączenia hotelu i restauracji może być Hotel Hanza w Gdańsku, przy którym działa restauracja Zafishowani widoczna na zdjęciu poniżej:

restauracja Zafishowani w Hotelu Hanza w Gdańsku

Pokoje z możliwą „dostawką”

Naprawdę przydatnym rozwiązaniem jest również możliwość zamówienia w hotelu tak zwanej dostawki łóżka do naszego pokoju. Zazwyczaj korzystają z tej opcji rodzice dzieci małych, które nie powinny same mieszkać w osobnym pokoju hotelowym. Zanim więc zarezerwujemy jakikolwiek nocleg – upewnijmy się, że w danym hotelu możemy poprosić o wstawienie łóżeczka dla dziecka do naszego pokoju.