Dlaczego warto przedłużyć sobie rzęsy?

Moda na przedłużane rzęsy trwa w najlepsze, a jednak wciąż nie wszystkie kobiety są przekonane do poddania się zabiegowi. Co przemawia za tym, żeby skusić się na sztuczne rzęsy?

Mimo że posiadają parę wad, sztuczne rzęsy to synonim podstawowego kobiecego luksusu drugiej dekady XXI wieku. Co sprawia, że tyle pań chce posiadać doczepiane rzęsy? Jakie są zalety przedłużanych włosków?

Oto kilka z najważniejszych argumentów ZA:

sztuczne rzęsy

1. Oszczędność czasu

Jest to zaleta, którą powtarzają wszystkie klientki stylistek rzęs. Podkreślają one, że rano nie muszą spędzać tak długiego czasu jak przedtem na malowanie rzęs. Dzięki zabiegowi możliwe jest wstanie nawet o czwartej nad ranem i wyglądanie, jakby dopiero co wyszło się od kosmetyczki (a przynajmniej w kwestii oczu!).

Dzięki takim oszczędnościom możliwe jest późniejsze wstawanie z łóżka, co na pewno ucieszy miłośniczki długiego spania, a także brak obowiązku zmywania makijażu rzęs wieczorem, po całym dniu. Oszczędność czasu poniekąd wiąże się z oszczędnością pieniędzy. Nie musimy bowiem kupować mascary, tuszu do rzęs, płynów do demakijażu i kredek do malowania oczu. Płacimy jedną cenę za dopełnienie rzęs i cieszymy się udanym efektem przez miesiąc.

2. Wygląd jak z pierwszej strony gazety

Umiejętnie wykonany zabieg przedłużania rzęs potrafi przyprawić o zachwyt. Niektóre stylistki są prawdziwymi artystkami swojego fachu i potrafią wyczarować wspaniały efekt. Wiele kobiet podkreśla, że dzięki przedłużanym rzęsom wygląda o niebo lepiej i czuje się pewniej.

Nic w tym dziwnego. Modę na sztuczne rzęsy zapoczątkowały gwiazdy filmu i muzyki, tworząc zupełnie nowe kanony piękna we współczesnej kulturze. Kobieta, która chce poczuć się wyjątkowo, zainteresuje się tym zabiegiem i jest duże prawdopodobieństwo, że go wykona. Pragnienie polepszania własnego wyglądu to bowiem naturalna rzecz.

3. Możliwość zatuszowania własnych mankamentów

przedłużanie rzęs

Często zdarza się tak, że do gabinetu kosmetycznego przychodzą kobiety, które chcą zlikwidować swoje kompleksy i mankamenty związane z rzęsami. Bywa przecież tak, ze genetycznie ktoś ma rzęsy mało widoczne (nawet po pomalowaniu), krótkie i niegęste. Zadaniem stylistki jest w tym wypadku pomóc utrapionej. Dzięki przedłużaniu rzęs wiele kobiet mogło wyglądać po prostu normalnie. Nawet bez żadnych efektów otwierających oczy czy mocno podkręcających rzęsy.

Powodów, by udać się do gabinetu kosmetycznego na zabieg przedłużania rzęs jest wiele. Zwolenniczki takiej metody ulepszania swojego wyglądu powtarzają argumenty za i dopełniają swoje rzęsy co 3-4 tygodnie. Dla ogromnych efektów estetycznych i dużej oszczędności czasu warto zastanowić się nad aplikacją sztucznych rzęs. Zwłaszcza wtedy, gdy ma się do tego możliwości.