Depilacja laserowa – zalecenia lekarzy

Depilacja laserowa to bardzo popularna metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia z różnych części ciała. Coraz więcej kobiet – mając już dość codziennego walczenia z golarką – decyduje się na laserowe usunięcie włosków. O czym jednak warto pamiętać, wybierając się na zabieg?

W Polsce od jakiegoś czasu bardzo popularne jest usuwanie owłosienia laserem. Depilacja laserowa na dobre zagościła w ofertach salonów medycyny estetycznej. I nic w tym dziwnego – jest metodą sprawdzoną i przede wszystkim skuteczną. Dzięki niej nie musimy martwić się powracającym owłosieniem czy wrastającymi włoskami.

Zanim jednak poddamy się zabiegowi – warto zapoznać się z zaleceniami lekarzy medycyny estetycznej, którzy informują o tym, co trzeba, a czego nie można zarówno przed zabiegiem, jak i po nim.

 

laser do depilacji laserowej
Laser, którego używa się do depilacji laserowej w Klinice Ambroziak w Warszawie. Więcej: https://www.klinikaambroziak.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/laser-palomar-vectus-epilacja/

Co robić a czego nie robić przed depilacją laserową?

Kwestia naszych praw i obowiązków przed przystąpieniem do zabiegu jest bardzo ważna zarówno ze względów zdrowotnych jak i estetycznych. Jeśli nie będziemy stosowały się do tych zaleceń, to bardzo możliwe, że nasz zabieg nie przyniesie żadnych efektów.

  • przez kilka tygodni przed zabiegiem nie opalaj się, (a jeśli robisz to samoopalaczem, to zaczekaj do całkowitego zniknięcia opalenizny),
  • przez co najmniej 6 miesięcy nie zażywaj leków ani kremów z retinoidami,
  • nie bierz leków uwrażliwiających na światło (w tym przestań brać tego typu zioła),
  • nie depiluj się przez kilka tygodni przed zabiegiem.

 wydepilowane nogi i york

Co robić a czego nie robić po depilacji laserowej?

Aby nasz efekt się utrzymał, a nasza skóra była zdrowa i pozostała w dobrej kondycji, powinniśmy również pamiętać o tym, by stosować się do zaleceń pozabiegowych. Najważniejsze z nich przedstawiamy poniżej:

  • nie kąp się w gorącej wodzie, może ona podrażnić skórę,
  • nie chodź do sauny ani na basen, ponieważ to również niekorzystnie wpłynie na skórę,
  • kategorycznie się nie opalaj, i to co najmniej przez 3 tygodnie,
  • po zabiegu nie używaj peelingów ani innych kosmetyków o podobnym działaniu.

Po zabiegu powinno nam zależeć głównie na tym, by nie wystawiać skóry na zagrożenia. Dbajmy więc o to, by nie miała ona kontaktu z czynnikami wysuszającymi.